V torek, 22.11.2011, ob 13. uri je predsednik Alojz Plaznik skupaj z ostalimi člani upravnega odbora sadjarskega društva Franca Praprotnika Mozirje podelil sadna drevesa najzaslužnejšim mladim članom čebelarskega krožka na osnovni šoli Mozirje.
22. oktobra 2011 smo se sadjarji našega društva odpravili na strokovno ekskurzijo v Brkine, bolj natančno v Buje, na ogled sadjarske kmetije MORELJ. Tam na dveh hektarjih sadovnjaka pridelujejo osem vrst jabolk, hruške in slive.
V soboto, 8. oktobra, smo se člani Sadjarskega društva Franca Praprotnika Mozirje odpeljali z avtobusom na strokovno ekskurzijo v Podsredo na ogled praznovanja “KOZJANSKO JABOLKO”. Prisostvovali smo otvoritvi, ki se je pričela ob 10. uri, kjer je bil gost tudi predsednik republike Slovenije dr. Danilo Turk.
V soboto, 3. septembra 2011, je bilo na Brdu pri Lukavici strokovno predavanje na temo “Vzgoja sadnih sadik” ter dan odprtih vrat. V ta namen je bila oganizirana strokovna ekskurzija s strani našega društva ter organiziran prevoz. Udeležilo se ga je preko 20 članov našega društva.
V petek, 10. junija 2011, ob 16. uri je bilo pod vodstvom univ.dipl. ing. agr. Bogdana Fursta strokovno predavanje o opravilih v sadnem vrtu v poletnih mesecih. Delček tega prijetnega druženja je prikazan v kratkem filimčku, ki je priložen. Še enkrat




